Arama

Kanal İstanbul güzergahında satış zamanı!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çılgın Proje" olarak lanse ettiği, uzmanların ise karşı olduğu Kanal İstanbul güzergâhında, Arnavutköy ve Büyükçekmece’deki üç taşınmaz satışa çıkarıldı.

08/07/2024 09:42 | Son Güncelleme : 12/07/2024 19:29 | Okunma Sayısı : 14 | Haber Merkezi


Kanal İstanbul güzergahında satış zamanı!

Sultangazi Belediyesi, Kanal İstanbul güzergâhında yer alan Arnavutköy ve Büyükçekmece'deki üç taşınmazı satışa çıkardı. Arnavutköy'deki Çilingir Mahallesi'nde 119 ada 69 parsel için 28 milyon 91 bin 340 TL, Taşoluk Mahallesi'nde 0 ada 555 parsel için 54 milyon 327 bin TL, Büyükçekmece Celaliye Mahallesi'nde ise 13 milyon 228 bin 160 TL talep ediliyor. Toplamda bu taşınmazlar için 95.6 milyon TL isteniyor.

Öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı davalar sonucunda bölgenin planları İstanbul 11. İdare Mahkemesi tarafından 2023 Aralık ve 2024 Ocak aylarında iptal edilmişti. Ayrıca İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Emlak Konut Dursunköy projesinin bulunduğu 2. etabın imar planlarını da 29 Aralık 2023'te iptal etmişti.

Daha önce, bölgedeki taşınmazların toplam değeri 175.9 milyon TL olan bir başka satış gerçekleştirilmişti. Ayrıca Kentsel Dönüşüm Başkanlığı da Arnavutköy'de yaklaşık 20 milyon TL değerinde taşınmazları satışa sunmuştu. AKP'li Arnavutköy Belediyesi de geçen haftalarda proje güzergâhında bulunan 12 taşınmazı satışa çıkarmış, toplamda 720 milyon 260 bin TL'lik bir satış bedeli belirlenmişti. Bu süreçte kamu kurumlarının proje güzergâhında beş ayda satışa sunduğu arsaların toplam bedeli 1 milyar TL'yi aşmış durumda.

Etiketler : büyükçekmece kanal istanbul
Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Resim Galerisi içerik türü için örnek haber

Resim Galerisi içerik türü için örnek haber

Resim Galerisi içerik türü için örnek haber

7 ay önce
Başkan Akgün: Festivalimizi bu yıl da yapacağız

Başkan Akgün: Festivalimizi bu yıl da yapacağız

Ekonomik krizin belediyeler üzerinde yarattığı olumsuzluklara da dikkat çeken Başkan Akgün, sponsorların katkılarıyla, 24 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında 25. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin 75 ülkeden 1200 kültür-sanat elçisinin katılımıyla gerçekleşeceğini belirtti.

5 gün önce
Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması

Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması

Büyükçekmece Belediyesi’nce Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılan Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

5 gün önce
Yorumlar