Öncü ve Güçlü Kadınlardan anlamlı ziyaret

Temelleri Trabzonlular Platformu Başkanı Köksal Öztürk tarafından atılan ‘Örnek ve Öncü Kadınlar Platformu” anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Öncü ve Güçlü Kadınlar’ın, toplumsal bilinci uyandırmak ve sosyal sorumluluk duygusunu geliştirmek adına gerçekleştirdiği ilk ziyaret etkinliği Maltepe Huzurevi’ne oldu.

Maltepe Huzurevi sakinleriyle kahvaltı eden Öncü ve Güçlü Kadınlar, böyle bir etkinliğin parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını açıkladılar.

Kahvaltının ardından Maltepe Huzurevi’nin yeşillikler içindeki bahçesinde yaşlılarla birlikte müzik dinleyip dans eden Öncü ve Güçlü Kadınlar, bu ziyaretleri ve platformları hakkındaki düşüncelerini ise şu sözlerle dile getirdi.

Asuman Çebi (Sosyal Hizmet Uzmanı – Maltepe Huzurevi Yöneticisi)

Etkinliğin ev sahipliğini, 30 yıldır kamuda sokak çocukları, kadın ve çocuk alanlarında çalışmalar gerçekleştiren Maltepe Huzurevi Yöneticisi Asuman Çebi yaptı. Huzurevi hakkında bilgiler veren Asuman Çebi, sağlık ve zihin durumu el veren huzurevi sakinlerinin gün içerisinde huzurevinin dışında gezmesine imkan tanıdıklarını ifade ederken, Alzheimer ve demans hastası yaşlıların ise bu imkandan görevlilerin refakati eşliğinde yararlanabildiklerini söyledi. Kurumlarında, farklı şehirlerden ve çevrelerden gelen yaşlı sakinlere ev sahipliği yaptıklarının altını çizen Çebi, “Son 10 yıldır yaşlılar üzerine çalışıyorum. Toplumumuzda ‘Huzurevine mi düştün?’ sorusu oldukça yaygın ve bu onları yaralıyor. Aslında huzurevleri, modern toplumların vazgeçilmez kurumlarından biri. Bugün burada yaşlılarımızla vakit geçiren Öncü ve Güçlü Kadınlar’a ayrıca teşekkür ediyorum. Kendilerini burada ağırlamaktan her zaman mutluluk duyacağımızı bilmelerini istiyorum.” diye konuştu.

Dila Baki (Öncü ve Güçlü Kadınlar Başkanı – Tekstilci – İhracatçı)

Öncü ve Örnek Kadınlar Platformu Başkanı Dila Baki oluşumları içindeki tüm kadınların işinde ve alanında oldukça başarılı kişiler olduğuna dikkat çekti. Dila Baki, platform olarak kalplere dokunacak etkinlik ve organizasyonların devamının geleceğini açıklarken, “Bu toplumsal bilinç ve sosyal sorumluluk yönünde gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaret oldu. Bunun devamı da gelecek” diye konuştu.

Aslıhan Keleş (Bankacı – İstihbarat ve Portföy Uzmanı)

Yaklaşık 15 sene Ziraat Bankası bünyesinde istihbarat ve portföy uzmanlığı yapan Aslıhan Keleş, etkinlik hakkında şunları söyledi: “Öncelikle Örnek ve Öncü Kadınlar Oluşumu’nda yer almaktan gurur duyduğumu belirtmek isterim. Türkiye ve yurt dışından birbirinden güzel ve kariyerli kadınlarımızı aynı çatı altında buluşturan Başkanımız Sayın Ahmet Köksal Öztürk Bey’e teşekkür ve saygılarımı sunarım. Bugün Asuman Müdürümüzün güzel davetiyle Maltepe Huzurevi’ne konuk olduk. Kendisine öncelikle emanet edilen kurumu kusursuz yönetmesinden ve misafirperverliği için çok teşekkür ederim. Yaşlılarımızı yerinde ve huzurlu görmek beni çok mutlu etti. Bütün sosyal hizmetler kurumlarına örnek olacak bir Huzurevi. Manevi açıdan da Yaşlılarımız ile vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek ruhuma çok iyi geldi. İnşallah yakın zamanda platform olarak biz de büyüklerimizi ağırlayacağız. Platformumuz herkese örnek olacak organizasyonlarına devam edecektir.”

Gülendam Karal (Topkapı Sarayı Müzesi Müdürü)

Etkinlikte yer alan Öncü ve Güçlü Kadınlar’dan biri de aynı zamanda Topkapı Sarayı Müzesi Müdürü olan Gülendam Karal’dı… Karal da oluşuma, platformun çoğu üyesi gibi Köksal Öztürk sayesinde dahil olduğunu ifade ederken, “Güçlü ve deneyimli hanımlarla tanıştım. Bu değerli kadın arkadaşlarımla ikinci buluşmam. Öncü ve Güçlü Kadınlar Platformu’nun yeni üyelerinden biri olmamam rağmen buradaki sıcak ortama hızlı bir şekilde adapte oldum. Bugün, Maltepe Huzurevi ziyaretimizde bir kez daha ne kadar değerli bir oluşumun parçası olduğumu anladım” diye konuştu.

Nalan Desticioğlu (Yönetici – Marka Danışmanı)

Birbirinden değerli markalara danışmanlık yapan Nalan Desticioğlu ise, “Köksal Başkanım sayesinde diğer arkadaşlarımızla çok değerli işlerin altına imza atacak bir grup oluşturduk. Öncü ve Güçlü Kadınlar Platformu’ndaki arkadaşlarımızın her biri mesleklerinde, alanlarında kendilerini kanıtlamış isimler. Şu an çok yeni sayıan bir oluşum olmasına karşın, birbirinden kıymetli insanlarla tanıştık. Bugün burada, Maltepe Huzurevi’ndeki yaşlılarımızla bir araya gelmek ise bizleri ayrıca sevindirdi. Bu etkinliklerin devamı gelecek” ifadelerini kullandı.

Saniye Süslü (Sanatçı)

Kendine ait atölyesinde resim ve seramik dersleri veren Saniye Süslü de Alkent Yaşam’a platform ve etkinlik hakkında açıklamalarda bulundu. Süslü, platform ile 2022 yılında tanıştığını vurgularken, “Yeni üyelerden biriyim ve burada olmaktan çok mutluyum. Maltepe Huzurevi’nin sakin atmosferinde yaşlılarımızla bir arada olmak gerçekten de çok değerli. Bana bu fırsatı veren Öncü ve Güçlü Kadınlar Platformu Başkanımız Dila Hanım’a teşekkür ederim. Tabii ki Köksal Öztürk Başkanımıza ve bu güzel etkinlikte bizleri ağırlayan Maltepe Huzurevi Müdürü Asuman Hanım’a da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimiz bu toplumun bireyiyiz ve bugün burada yaşlılarımızın aldığı hizmeti görmek beni sevindirdi” dedi.

Miray Erakman (Avukat)

Platforma Dila Baki aracılığı ile üye olduğunu açıklayan Avukat Miray Erakman, “Platformla ilk buluşmam iftar yemeği organizasyonunda olmuştu. Bugün de huzurevi ziyaretindeyiz. Yaşlılarımızla sohbet etmek, onları dinlemek oldukça keyifliydi. Platformda kadınların birbirlerine destek olması ve yakın ilişkilerde bulunmasını çok değerli buluyorum” dedi.

Gülşen Şen (Kuaför – İhracatçı)

Türkiye’nin önemli otellerinden birinde, 32 yıldır bay ve bayan kuaförü işleten Gülşen Şen ise son üç yıldır ihracat yaptıklarını dile getirdi. Öncü ve Güçlü Kadınlar Platformu’nu aynı zamanda aile dostları olan Köksal Öztürk vasıtasıyla tanıdığını vurgulayan Şen ise şu açıklamalarda bulundu: Öncü ve Güçlü Kadınlar Platformu, beni hayal kırıklığına uğratmayan tek oluşum oldu. Çözüm odaklı davranabilen kadınların bir araya geldiği bir oluşum. Platformumuzda, etrafına ışık saçan ve kendi ayakları üzerinde durmasını bilen kadınlar var.”

Son Eklenenler

Japonya’da ‘Beni-Koji’ tüketimi: Beni-Koji ile ilgili ölüm sayısı artıyor

Japonya'da takviye diyet gıdası beni-koji nedeniyle yaşanan ölümlerle ilgili endişe artıyor. Kobayashi Pharmaceutical Co. firmasının açıklamasına göre,...

Rüyalardan doğan manastır: Sümela

Trabzon’un yemyeşil vadisinde sanki sırtını ardındaki dağa yaslamış gibi bin 600 yıldır ayakta duruyor. Uçurumun kenarında adeta...

Hayatlara dokunan bir psikoterapist: BAŞAK GÜRTEKİN TOPRAK

Bir Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti, akademik hayatını sağlık politikalarına adamış bir aktivist, aile şirketlerine danışmanlık...

Alkışlar Nevin Yılmaz’a

Başarılı tiyatro oyuncusu Uğur Aslan, “Afara: Bir Arabesk Müzikali” isimli oyununu kanser hastası kadın depremzedeler için sahneledi....
spot_imgspot_img

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img