Yıldızlar ve tercihler arasında 2023: DEĞİŞİM ZAMANI

Koskocaman bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Kimileri için çok iyi bazıları içinse türlü badirelerle doluydu muhakkak. 2022’yi tecrübelerinden faydalanacağımız bir zaman dilimi olarak tarih haline getirirken yıldızlar üzerinden 2023’e göz atmaya ne dersiniz?

Dünyadan yüz milyonlarca kilometre uzaklıktaki kaya parçaları hayatımızı ne kadar etkiler bilemem. Ancak Fatih Altaylı’nın 2020 yılı üzerine yaptığı astroloji içerikli programını hatırladıkça insanın burçlara daha bir inanası gelmiyor da değil…

Ayrıca şu taze bilgiyi de sizlerle paylaşayım… New York merkezli finansal analiz şirketi ‘MarketWatch’; telefonlar, tabletler ve bilgisayaralar üzerinden kullanılan astroloji uygulamalarının sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekiyor. Ekim 2022’de yayımlanan MarketWatch araştırmasının sonuçlarına göre, 2021 yılında astroloji uygulamaları pazar büyüklüğü 2 milyar ABD Dolarının üzerinde olarak hesaplandı. Bu miktarın 2027 yılına kadar 8 milyar dolara dayanması bekleniyor.

Yani kimileri için saçma da gelse hatırı sayılır bir kitle bu işe ciddi anlamda para harcıyor. Astroloji uygulamalarının işlem hacmini bir kenara bırakıp şu ana kadar takip ettiğim 2023 burç yorumlarının ortak çıktılarını size aktarıyorum…!

PLÜTON GERİLİYOR ŞİMDİ BÜYÜK DEĞİŞİM ZAMANI

Astrologların 2023 hakkındaki genel yorumları, kişilerin hayatlarında büyük dönüşümler yaşayacağına yönelik… Venüs geriliyor… Satürn ve Plüton burç değiştiriyor. Galiba, burçlar aleminde 2023’ün hikayesi ağırlıklı olarak Plüton çevresinde şekilleniyor. Plüton 23 Mart 2023 itibarıyla Kova burcuna adım atıyor. Bu değişim son kez gerçekleştiğinde dünya Fransız İhtilalini yaşıyordu. Yani gezegenimiz, önümüzdeki yıl için devrimsel dönüşümlere gebe… Teknolojik yenilikler ise yıldızlara göre her zamankinden daha çok hayatımıza giriyor.

Aslında işin uzmanları 2023’ten pek de umutlu değil. Astrologlar net bir kitlesel rahatlama için 2024’ü bekliyor. Buna karşın 2023’ün en şanlı burçları ise hem maddi hem de ilişkiler açısından Yengeç, Yay, Kova ve İkizler olarak göze çarpıyor.

Şu ana kadar okuduklarınız, doğum anınızın gökyüzü ile kesiştiği yerdendi. Astrolojik çıkarımları bir yana koyup konuya daha realist yaklaşırsak, kuşkusuz 2023’ün kalitesini de önceki yıllarda olduğu gibi kararlarımız ve tercihlerimiz belirleyecek. Neticede dünya hepimize aynı 365 günü sunacak. Bu yılı bizler için farklı kılacak şey, o 24 saatlik dilimleri nasıl değerlendirdiğimiz olacak. Yani Koç, Yengeç, Boğa veya Yay burcu olmayabilirsiniz. Fakat değişim, yenilenme hepimiz için var.

Burçlar ne derse desin! 2022 ve önceki yıllar sizin için nasıl geçti, bunu en iyi siz bilirsiniz. Fakat 2023 kitabınızda karamsar bir roman ya da ruhunuzu aydınlatacak bir başyapıta imza atabilirsiniz. Sonuçta kalem sizde ve herkes kendi kitabını kendi cümleleriyle yazacak.

Sadece yeni bir yıl değil girdiğimiz, herkes için yeni bir başlangıç yeni şanslar silsilesi… Bence 2023 için kendimize önceki yıllardan daha güçlü olacağımıza dair söz vermeliyiz. Hiçbir olayın hiçbir şeyin huzurumuzu karartmasına müsaade etmemeliyiz.

Artık iyilik tohumlarını 2023’ün tarlalarına ekmenin ve onları iyi düşüncelerle sulamanın vakti. Ben, henüz bilmediğim sürprizler, yenilikler ve hatta mucizeler için sabırsızlanıyorum. Önümüzdeki yıl bardağın dolu tarafına bakıp olumlu yöne odaklanalım. İyiyi çağıralım… En güzeli düşünmek, en mükemmele ulaşmak için çabalayalım. Geçmişin sıkıntılarının, hatalarının geleceğin olası başarılarını gölgelemesine asla izin vermeyelim.

Belki her şey bizim elimizde değil ama en iyisi için mücadele etmek ya da etmemek bizim tercihimiz olacak.

Yıllar su gibi akıp gidiyor. Zamanımızı kendimizi geliştirmeye, yüzümüzü güldürmeye yönelik eylemlere harcamamız gerektiğini savunuyorum. Bu yeni yılda endişelerden uzak kalabilecek kadar sağlam, korkulardan arınabilecek kadar cesur olalım. Hiçbir şeyin hayatımızı karartmasına izin vermeyecek kadar mutlu kalalım. Kendimiz ve sevdiklerimiz için en iyisini düşünelim ve bunu dünyaya haykırmaktan asla geri kalmayalım. Sonuçta mutluluk gerçekten de paylaştıkça büyüyor. Emin olun, içimizdeki iyiye sadık kaldığımız sürece tüm güzellikler bizimle olacak.

Bir Terazi olarak ister Balık olun ister Başak fark etmez. Hepiniz mutlulukla harmanlayacağınız sağlıklı, aşklı, başarılı ve bol kazançlı, hayallerinizin gerçek olduğu bir 2023 diliyorum.

 

GÜL’ÜN ENLERİ

Yeni yıla en iyi hazırlanan ülke: Londra


Yeni yılda gidilecek en iyi yerler: İsviçre – Montreux / Türkiye – Kapadokya

31 Aralık için en iyi otel önerisi: Six Senses Kocatas Mansions (2023’ün ilk sabahına burada uyanmak harika olacaktır)

Yemeğimi yer ve evime dönerim, derseniz: Hodan ve Alaf

 

Gül Uğurluhttp://alkentyasam.com
Türkiye'de sağlık sektörünün en önemli isimleri arasında yer alan Gül Uğurlu, Alkent Yaşam okurları için yazıyor...

Son Eklenenler

Japonya’da ‘Beni-Koji’ tüketimi: Beni-Koji ile ilgili ölüm sayısı artıyor

Japonya'da takviye diyet gıdası beni-koji nedeniyle yaşanan ölümlerle ilgili endişe artıyor. Kobayashi Pharmaceutical Co. firmasının açıklamasına göre,...

Rüyalardan doğan manastır: Sümela

Trabzon’un yemyeşil vadisinde sanki sırtını ardındaki dağa yaslamış gibi bin 600 yıldır ayakta duruyor. Uçurumun kenarında adeta...

Hayatlara dokunan bir psikoterapist: BAŞAK GÜRTEKİN TOPRAK

Bir Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti, akademik hayatını sağlık politikalarına adamış bir aktivist, aile şirketlerine danışmanlık...

Alkışlar Nevin Yılmaz’a

Başarılı tiyatro oyuncusu Uğur Aslan, “Afara: Bir Arabesk Müzikali” isimli oyununu kanser hastası kadın depremzedeler için sahneledi....
spot_imgspot_img

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img