EmlakPark Türkiye’nin yerli ve milli gayrimenkul devi olma yolunda

Türkiye’nin gayrimenkul devi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen EmlakPark gayrimenkul, güven veren şirket anlayışı ve yeni bayileriyle sektöre farklı bir hareket getirdi.

EmlakPark sektörün güven veren yerli ve milli lideri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 1970 yılında Ziya Kaya tarafından “Paranı kaybet ama asla insanların güvenini kaybetme” ilkesi ile kurulan Kartalkaya İnşaat’ın bir kuruluşu olan EmlakPark; alım-satım ve kiralama süreçlerinde sektöre yeni bir imaj ve soluk veriyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Kaya ile hem franchising (bayilik) sistemleri hem de gayrimenkul alım-satım ve kiralama süreçleri hakkında konuştuk.

HÜLYA HANIM KISACA EMLAKPARK’I VE ORGANİZASYON SÜREÇLERİNİ ANLATIR MISINIZ?

1970 senesinden beri Kartalkaya İnşaat olarak sektörün öncü ve güvenilir firmalarından biriyiz. Tamamladığımız inşaatların yanı sıra gayrimenkul süreçlerinde uzun yıllardır çözüm ortaklarımıza destek olduk. EmlakPark, aslında sektörde adını duyduğumuz yurt dışı menşeli firmalara benzer bir yapıda olmakla birlikte; yerli, milli ve samimi olmasıyla ön plana çıkıyor. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Florya’daki merkezimizi Büyükçekmece’ye taşıyarak franchising (bayilik) sistemine de tam anlamıyla geçiş yaptık.


EmlakPark Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Kaya

EMLAKPARK’IN MERKEZİNİ BÜYÜKÇEKMECE OLARAK SEÇMENİZDEKİ ETKENLER NE OLDU?

Emlak piyasası noktasında Büyükçekmece ve çevresinin güvenilir ve profesyonel kurumsal emlak firmalarına ihtiyaç duyduğunu tespit ettik. Büyükçekmece aynı zamanda sosyal yaşam olanakları ve doğal güzellikleriyle oldukça talep gören bir bölge haline geldi. Ülkenin en büyük fabrikaları, marinası ve doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi oldu. Sektöre uzun yıllar Florya’da hizmet etmiş kurumsal bir firma firma olarak, İstanbul Havalimanı’nın da Büyükçekmece ve çevresine ayrıca nitelik kazandırdığına şahit oluyoruz. Florya, Yeşilköy, Bebek gibi nitelikli semtlerden oldukça fazla insanın yaşam alanı olarak Büyükçekmece ve çevresine geldiğini de net bir şekilde izliyoruz.


EmlakPark yönetim kadrosu, profesyonel ve tecrübeli bir ekipten oluşuyor.

PEKİ EMLAKPARK’IN FAALİYET ALANLARININ BİR SINIRI VAR MI?

Merkezimiz Büyükçekmece’de ancak bizler çözüm ortaklarımıza Türkiye genelinde hizmet veriyoruz. Uzun yılların sonucunda elde ettiğimiz güven, tecrübe ve portföy ile Marmaris, Bodrum, Antalya gibi noktalarda ticari gayrimenkul dahil olmak üzere her alanda destek sağlayabilme yeteneğine sahip bir şirketiz. Türkiye’de büyük holdingler ve bankaların çözüm ortağıyız. Uluslararası başarımız da büyük. Örneğin; Angola, Tacikistan, Karadağ Büyükelçiliklerinin gayrimenkul danışmanlıklarını yapıyoruz. Ayrıca yurt dışında da bayilerimiz oluşuyor. Mesela Dubai’deki bir kişi EmlakPark üzerinden Türkiye’deki konut ya da ticari gayrimenkul süreçlerini rahatlıkla yönetebiliyor.

“EMLAKPARK MARKASI, HEM YERLİ VE MİLLİ HEM GÜVENİLİR OLMASININ YANINDA, SAĞLAM FRANCHISING YAPISIYLA DA HERKESİ MUTLU ETMEYİ HEDEFLİYOR. BİZ İNSANLARIN GAYRİMENKULLERİNİ KORUMAK İSTEDİKLERİNİN VE DEĞERİNDE ALIM-SATIM HEDEFLEDİKLERİNİN ÇOK İYİ FARKINDAYIZ.”

EMLAKPARK’IN BİR BAYİSİ OLMAK İÇİN SİZE YAPILAN BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİRKEN NELERE DİKKAT EDİYORSUNUZ?

1970 yılından bu yana babamız Ziya Kaya’nın ticari anlayışı bir anlamda şirket mottomuz haline dönüştü. Önceliğimiz para değil güven ve yeni dostluklar kazanmak. Biz çözüm ortaklarımızın tamamını ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Süreçler tamamlanıp imzalar atıldıktan sonra da hayatımızın sonuna kadar kendileriyle iyi ilişkiler kurmaya devam etmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle bayilerimizi ve çalışma arkadaşlarımızı da bu güveni sarsmayacak kişi ve kuruluşlar arasından seçiyoruz. Bizim için portföyleri ya da kazandıracakları para ikinci planda. Bu nedenle bayilerimiz ve yeni çalışma arkadaşlarımız, kesinlikle EmlakPark’ın kalitesini ve bugüne kadar koruduğu güvenli imajını sarsmayacak kişiler olmalı.


FRANCHISING VE BAYİLİK TALEPLERİ NE DURUMDA? AYRICA EMLAKPARK BAYİSİ OLMAK İSTEYEN TÜZEL YA DA GERÇEK KİŞİLERE SEKTÖRDEN FARKLI OLARAK NELER SUNUYORSUNUZ?

Şu an için tüm Türkiye‘den 10’un üzerinden Franchising talebi aldık. Talepler oldukça iyi ancak tercih yaparken tabiri yerindeyse ince eleyip sık Dokuyoruz. Adaylarımızın tüm ticari ve ahlaki geçmişini araştırıyoruz. Bayilik kabul süreçlerimiz bu yüzden uzun sürüyor; Çok bayi ile değil nitelikli adaylarla çalışmak istiyoruz. Ayrıca bayilerimizde çalışacak kişilere düzenli aralıklarla her türlü eğitim ve semineri veriyoruz. Tüm süreçlerde kendilerine destek oluyoruz. Şunu da net bir şekilde söylemeliyim ki, şu an sektörde yer alan yurt dışı menşeli firmalar kadar sert maddi bir politika yürütmemekte kararlıyız. Çünkü bayilerimizle birlikte, emlak sektörünün gelirlerinin tamamının ülkemizde kalmasını ilke edinmiş bir aile şirketiyiz. Bu nedenle ailemize yeni katılacak çalışma arkadaşlarımızla bir anlamda koordineli olarak ‘kazan kazan’ anlayışıyla hareket etmeyi hedefliyoruz.

Son Eklenenler

Hayatlara dokunan bir psikoterapist: BAŞAK GÜRTEKİN TOPRAK

Bir Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti, akademik hayatını sağlık politikalarına adamış bir aktivist, aile şirketlerine danışmanlık...

Sanatın yeni merkezi: Galeri Beylikdüzü 

Galeri ve sergiler yoğun olarak İstanbul’un Nişantaşı, Taksim gibi bölgelerinde sanatseverlerle buluşur. 18 Haziran 2022’de kapılarını açan...

Yıldızlar ve tercihler arasında 2023: DEĞİŞİM ZAMANI

Koskocaman bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Kimileri için çok iyi bazıları içinse türlü badirelerle doluydu muhakkak....

Yıllar geçse de üstünden…

Koca bir yıl daha geride kaldı. Elveda 2022, hoş geldin 2023… Çocuklar bir kez daha Noel Baba'ya...
spot_imgspot_img

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img